O5 něco do školy-Fyzika

16. května 2008 v 16:04 | Niki |  -Různé normal články, které sme nevedeli kam dat-

Kulový blesk zapálil dům na Uherskohradišťsku

Kulový blesk způsobil požár pod střechou domu ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.
Kulový blesk způsobil požár pod střechou domu ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. foto: HZS Zlínského kraje
/* */
Kulový blesk byl příčinou požáru střechy domu ve Starém městě na Uherskohradišťsku. V pátek dopoledne došel k tomuto závěru vyšetřovatel hasičů ve Zlínském kraji. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
16. 5. 2008 15:24 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ
"Požár vypukl před půlnocí ze čtvrtka na pátek. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami a jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Starého Města. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, hoří půda a uskladněné věci domu jedné firmy," informoval mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.
Už při příjezdu hasičů byl vidět stoupající kouř. Hasiči pronikli pod střechu a do půdního prostoru. Požár byl postupně lokalizován a uhašen. Zásahem hasičů se podařilo zabránit dalšímu rozšíření požáru na celou střechu a sklady.
"V pátek dopoledne vyjel vyšetřovatel na místo požáru, aby dokončil šetření jeho příčiny. Došel k závěru, že požár způsobil úder kulového blesku. V noci se nad městem přehnala bouřka. Svědek uvedl, že viděl v těsné blízkosti domu neobvyklý blesk," sdělil Mitáček.
"Na střeše domu nebyl instalován bleskosvod. Přes krytinu střechy prošel kulový blesk na půdu skladu, kde postupně zapálil uložené věci firmy. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 100 000 korun. Požáry od kulových blesků jsou naprostou výjimkou a raritou," doplnil Mitáček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama